Gyvenime viskas prasideda nuo svajonės.

Kelionių istorijos

Kelionių istorijos

Kur pirkti

Kelionių istorijose surikiuoti Andriaus kelionių pasakojimai čia ir straipsniai, prieš kelerius metus publikuoti žurnale Istorijos (knygos pratarmę paraše tuometinis žurnalo vyriausiasis redaktorius, keliautojas Vytaras Radzevičius), ir nauja medžiaga, kurią autorius seniai norėjo pasiūlyti skaitytojui.

Andrius Užkalnis džiaugiasi, kad pagaliau iš knygos puslapius sugulė ir jo prisiminimai apie Ganą (Afrikoje prasidėjo autoriaus, kaip profesionalaus keliautojo, karjera), ir rašinys apie Niujorką, ir Kaukazo Armėnijos, Gruzijos ir Azerbaidžano istorijos.

Daugelis straipsnių iš žurnalo naujai suredaguoti ir gerokai praplėsti. Knygą kartu su autoriumi kūrė ir dailininkas Zigmantas Butautis, leidyklos Baltos lankos meno direktorius ir Istorijų žurnalo meno redaktorius, ir redaktorę Asta Bučienę, sutikusi dirbti su autoriumi, pagarsėjusiu neslepiamai aštriu požiūriu iš kalbos norminimą.

Iš įžangos:

Žibintų šviesoje sniegas ant asfalto sukosi ir šoko kaip vaiduoklių pėdos.

Tylų sausio vakarą vairavau per apsnigtą, šaltą ir tamsų Žaliakalnį. Negarsiai urzgė ir pamažu šliaužė automobilis, padangos mynė naują sniegą, o aš dairiausi į pusnis, į žibintus ir godžiai akimis rijau gatves, iš kurių pavadinimų susidėjo mano vaikystė: Alantos, Utenos, Kapsų, Molėtų, Kalniečių, Zanavykų.

Man niekada negana prisiminimų. Iš savo svajonių nusilipdau viską, ko negaliu turėti, o prisiminimai mano turtas, kurio niekas neatims.

Kiek save prisimenu, visą laiką gyvenau svajodamas. Kai esi vaikas, prisiminti dar nelabai yra ką, todėl pirmiausia svajoji, paskui prisiminimų daugėja, ir daugeliui jie išstumia svajones. Kuo vyresnis darausi, tuo labiau stengiuosi, kad man taip nenutiktų.

Kai žmogus atsisako svajonės, atsisako visko, nes svajoti ir išgalvoti galima bet ką. Tai didžiausias iš visų mūsų turimų pasirinkimų.

Knygoje autorius nesidrovėdamas gręžiojasi į vaikystę. Visi prisiminimai kvapai, garsai, vaizdai jam yra lyg žaislai: mylimi, nuzulinti ir niekada nenusibostantys. Pasaulyje, po kurį likimas Andriui Užkalniui lėmė daug keliauti, Kauno ir Žaliakalnio vaikas visą laiką ieškojo perskaitytų knygų vaizdinių ir džiaugėsi juos suradęs, kaip vyno gėrėjas fermentuotoje vynuogių sunkoje ieško gervuogių, vyšnių, tabako, odos ir kedro kvapų.


Ištrauka iš knygos (skyriaus apie Niujorką pradžia)

Apie knygą ir keliones:
Deimantė Dokšaitė (lietuviams.com)

Apie žurnalistiką, kūrybines davatkas ir kelionių rašymus:
Goda Juocevičiūtė (Mediaforumas)

Recenzijos:
Sigita Šimkutė ("Lietuvos rytas")
Eglė Digrytė (DELFI: "Juodos avys")
Andrius Kleiva (kleiva.lt)
Justinas Žilinskas ("Aplink akivarus")
Paulius Viesulas Ambrazevičius ("Žmogus, turintis ką pasakyti")
Karolis Pocius (karolis.pocius.lt)
Grumlinas (Grumlino palėpė)
Giedrė Akelytė (Nassa Clinics)

Kur pirkti